نقاشی ساختمان نمای آبی

شرکت آذر نقاشان نمای آبی ایرانیان شماره ثبت 540942

نقاشی ساختمان در تهران و حومه ، انجام کلیه امور نقاشی ساختمان – بهترین کیفیت ، مناسب ترین قیمت نقاشی ساختمان زیر نظر استادکار نمونه
شماره تماس : 09126492911 -- 09196294912


نقاشی ساختمان در روز بارانی


آیا نقاشی ساختمان در روز بارانی کار معقولی است؟


در این مطلب در مورد نقاشی ساختمان در روز بارانی صحبت خواهیم کرد؛ و به این سوال که آیا نقاشی ساختمان در روز بارانی کار عاقلانه ای است یا خیر؟
تصور کنید که شما میخواهید خانه خود را نقاشی کنید. حال فرقی نمی کند که نمای بیرونی باشد یا نمای داخلی ولی باران می بارد. البته ممکن است که بیشتر فضای رنگ کردن شما در داخل ساختمان باشد.
نکته اینجاست که آیا شرایط آب و هوایی مانع نقاشی منزل شما می شود یا نه؟
سه سوال زیر برای افرادی پیش می آید که میخواهند درهوای بارانی نقاشی ساختمان انجام دهند:

آیا باران، رنگ ساختمان را از بین می برد؟


چه مدت طول می کشد تا رنگ سطوح خشک شود و اینکه تا لحظه خشک شدن برای در امان ماندن از تخریب رنگ در هنگام باران باید چه کاری انجام دهیم؟


بافت رنگ چه آسیبی خواهد دید و یک رنگ خوب چه ویژگی هایی دارد؟


شما می توانید نقاشی ساختمان خود را چه نمای بیرون و چه نمای درون را در هنگام بارندگی، رنگ کنید. البته برای نمای بیرون ، محدودیت هایی وجود دارد.

نقاشی منزل

نمای داخلی ساختمان هیچگونه محدودیتی ندارد. نمای داخلی اصولا همیشه خشک هستند وهیچگاه تحت تاثیر باران قرار نمی گیرند مگر اینکه راه نفوذی از دیوار یا سقف وجود داشته باشد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که در هنگام نقاشی منزل در نمای داخلی، همیشه پنجره ها باز باشد تا هوا در اتاق ها در جریان باشد تا باعث خشک شدن سریع نمای داخلی شود.
اکثر متخصصان توصیه می کنند که نقاشی منزل خود را در زمانی که هوا گرفته است و یا بارندگی در راه است، شروع نکنید. اما اگر شما در منطقه ای زندگی می کنید که بارندگی همیشه وجود دارد و نمی توانید منتظر یک روز آفتابی باشید، اقدام به نقاشی منزل خود کنید. البته رنگ کردن نمای داخلی ممکن است اما برای نمای بیرونی چه باید کرد؟
قبل از نقاشی ساختمان خود چهار سوال زیر را از خود بپرسید:

آیا تمام سطوح تحت تاثیر باران قرار می گیرند؟


بررسی کنید که آیا تمام سطوح، مخصوصا سطوحی که می خواهید رنگ کنید ، تحت تاثیر باران قرار می گیرد یا خیر. حتی ریختن چند قطره خیلی مهم است.

اگر جواب نه است، چه موقعی آخرین بار خیس بود؟


بعضی وقتها ممکن است باران به این قسمت از سطح نرسیده باشد اما به دلیل رطوبت بالا روی رنگ کردن ونقاشی اثر بگذارد. یک دیوار در بیرون  از خانه، وقتی آب باران برروی آن می بارد، حدودا 4 ساعت نور مستقیم خورشید و دمای 72 درجه فارنهایت نیاز دارد تا کاملا خشک شود که برای نقاشی خانه مناسب شود.
ولی ممکن است که همه سطوح کاملا خشک نشود، این سطوح شامل:
قسمت هایی که در معرض مستقیم نور خورشید قرار نمی گیرند.
ترک های ریز

سوراخ های موجود روی سطح ها


شما ابتدا باید روی دیوار دست بکشید، اگر خشک بود سپس اقدام به نقاشی منزل خود کنید. فقط در مورد سوراخ ها و ترک ها، اگر آن ها را قبل از نقاشی ترمیم نکنید موقع کشیدن قلمو روی آنها رگه ها روی دیوار باقی می ماند که تنها راه چاره آن، کشیدن یک لایه رنگ دیگر برروی آن سطح است.

آیا دما مناسب است؟


هرچه دما به صفر نزدیک باشد، یعنی اینکه شما به زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارید. پس بهتر است در هوایی که دمای آن بالاترین حد پیش بینی شده دارد، اقدام به نقاشی منزل خود کنید.

نهایتاً چه کاری کنیم؟


اگر در منطقه ای زندگی می کنید که بیشتر روزهای سال هوا بارانی است ، بهتر است که برای نفوذ آب باران برروی دیواره ها از سقف ها یا پوشش هایی استفاده کنید که خیس نشود، البته فقط در هنگامی که بارندگی وجود ندارد بعد اقدام به نقاشی منزل کنید.
در این مطلب در مورد نقاشی ساختمان در روز بارانی صحبت کردیم و شرایط رنگ آمیزی را در هوای بارانی بررسی کردیم.