نقاشی ساختمان نمای آبی

شرکت آذر نقاشان نمای آبی ایرانیان شماره ثبت 540942

نقاشی ساختمان در تهران و حومه ، انجام کلیه امور نقاشی ساختمان – بهترین کیفیت ، مناسب ترین قیمت نقاشی ساختمان زیر نظر استادکار نمونه
شماره تماس : 09126492911 -- 09196294912


نقاشی ساختمان

احتمالا شما هم با این صحنه روبرو شده اید که وقتی یکی از اهالی یک آپارتمان برای نقاشی ساختمان محل زندگی یا کسب و کار خود اقدام میکند، همسایه های دیگر نیز برای رنگ آمیزی ساختمان منزل یا محل کار خود با نقاش ساختمانی که در حال رنگ کردن خانه ی همسایه خود است به صحبت مشغول میشوند و جویای قیمت ها و چگونگی انجام کار و یا مدت زمان انجام کار می شوند.

اما اینکه چرا مردم چنین کاری میکنند؟ پاسخ ساده ای دارد. مردم همیشه به دنبال تغییر ظاهر خود هستند و با دیدن اینکه همسایه شان در حال رنگ آمیزی ساختمان خود است آنها را وسوسه میکند که چرا من خانه خود را رنگ نکنم و از طرفی دیگر نقاشی ساختمان یکی از کم هزینه ترین و سریعترین راه ها برای ایجاد تغییر دیداری در محیط های داخلی و خارجی است.
مطئنن این موضوع به گوشتان خورده است که نقاشی ساختمان علاوه بر افزایش ارزش خانه و چشم نواز کردن آن، به عنوان یکی از راه های در امان نگهداشتن ساختمان در برابر شریط آب و هوایی، حشرات و دیگر آسیب ها می باشد.
بنابراین یکی از راه های نگهداری از خانه، نقاشی ساختمان است. همین یک دلیل محکمی است که برنامه ریزی دقیق و زمان کافی داشته باشید که رنگ ها، سایه ها و سبکی که میخواهید خانه خود را رنگ آمیزی کنید را بررسی نمایید. همینطور انتخاب یک نقاش خود و کاربلد و نوشتن یک قرار داد با او و مشخص کردن قیمت و نحوه انجام کار می تواند شما را از پیامد هایی و مشکلاتی که ممکن است در آینده برایتان پیش بیاورد مصون نگه دارد.
با توجه به اینکه این مطلب حجم بسیار زیاده دارد ما برای راحتی کار شما عزیزان و مطالعه راحت تر این مطلب را به بخش های جداگانه ای دسته بندی و تقسیم کرده ام که شما میتوانید با انتخاب و کلیک بر روی مطلب مورد نظر خود به سرعت به موضوع مورد نظر هدایت می شوید. این مطب به طور کامل در مورد نقاشی ساختمان نوشته شده است پس پیشنهاد میکنیم مطالب را به طور کامل مطالعه کنید تا دید بهتری از این موضوع بدست آورید.یست مطالب نقاشی منزل


همان طور که در مقاله نقاشی ساختمان بیان شد رنگ آمیزی خانه از قدمت بسیار بالای 40000 ساله برخوردار است. انسان از دیرباز به فکر رنگ کردن محل زندگی خود بوده است.
رنگ آمیزی خانه می تواند زیبا و شیک بودن را به منزل شما هدیه کند و روح تازه ای در خانه ی شما بدمد و حس تازه ای را در شما بوجود اورد .
پدر و مادر و بچه ها زمان زیادی را برای نگاه کردن به تلویزیون ، غذا خوردن و در کنار هم بودن در اتاق نشیمن میگذرانند. شما می توانید با ایده های جدید و نو نقاشی، به دیوار های خانه خود شور و نشاط ببخشید تا این در کنار هم بودن لذت بیشتری داشته باشد.
 

اهمیت نقاشی ساختمان


انتخاب یک طرح زیبا و رنگی برای داخل و خار منزل شما به طور قطع ارزش ملک شما را افزایش می دهد و اگر شما روزی قصد فروش منزل را داشتید خریداران بیشتری را جذب می کند. از طرفی بوی رنگ تازه باعث می شود که منزل شما نو و جدید به نظر بیاید بدون توجه به اینکه مدت هاست در آن زندگی می کنید.
غیر از مزیت هایی که که گفته شد، محافظت از خانه در برابر آسیب هایی مثل: رطوبت، زنگ زدگی، نفوذ حشرات موذی و ... یکی دیگر از مزیت های نقاشی ساختمان است.
رنگ آمیزی ساختمان به دوبخش رنگ آمیزی نما و رنگ آمیزی داخلی تقسیم  و انجام می شود.
اکثر سطوح درون ساختمان مانند: دیوار ها- سقف ها- درب ها وپنجره ها قابل رنگ کردن هستند.

زمان مناسب برای نقاشی ساختمان

برای رنگ کردن ساختمان زمانی تعیین نشده است. زمان نقاشی ساختمان به شرایط آب و هوایی، آماده بودن شرایط خانه برای نقاشی و استخدام یک نقاش خوب متغیر است و بستگی به خودتان دارد. مهمترین دلیل تعیین کننده شرایط آماده بودن خانه است. زیرسازی، ترک خوردگی، پوسیدگی های هر سطح چقدر است؟ آیا سطحی که قرار است رنگ آمیزی شود برخوردی با آب دارد یا خیر؟
همه این موارد را باید بررسی کنید.
اگر ساختمانی که در آن زندگی میکنید قدمت ساخت آن زیاد است و تازه باز سازی شده باید صبر کنید تا دیوار هایی که بازسازی شده اند کامل خشک شود و اطمینان حاصل کنید که هیچ رطوبتی روی آن  وجود نداشته باشد.بعضی از فصل مانند بهار و تابستان به دلایلی که در زیر بیان شده کار نقاشی ساختمان رونق بیشتری نسبت به فصل های پاییز و زمستان دارد و شما نمی توانید از پیمانکار تخفیف مناسبی بگیرید.

 • فصل بهار و تابستان به دلیل گرم بودن هوا و تسریع در خشک شدن رنگ فرصت خوبی برای رنگ آمیزی خانه و ساختمان است.
 • اواخر زمستان نیز به دلیل نزدیک شدن به سال نو و نوروز باستانی کار نقاشی ساختمان و تعمیر و بازسازی ساختمان مانند راه پله ها و پارکینگ رونق بسیار زیادی دارد
 • فصل تابستان بیشتر برای جابجایی اجاره نشین هاست و خانواده معمولا قبل از شروع سال تحصیلی اقدام به تعویض خانه میکنند و این فرصت خوبی است برای رنگ کردن خانه و اجاره دادن آن.
 • فصل پاییز و زمستان کار نقاشی ساختمان رونق کمتری دارد و شما میتوانید برای گرفتن تخفیف و دریافت خدمات و کیفیت بهتر اقدام کنید.


وقتی شما تصمیم به رنگ آمیزی خانه خود گرفتید، باید از قبل رنگ خود را انتخاب کنید. شما باید با توجه به وسایل خانه مانند پرده ها، مبل ها، درها و سایر موارد رنگ خود را انتخاب کنید. نقاشی ساختمان باید با دکوراسیون خانه تان هماهنگ باشد..
نوری که به اتاق می تابد برای انتخاب رنگ تاثیر گذار است چون رنگ ها در نورهای مختلف مانند نور خورشید، نور غیر مستقیم روز، و نور مصنوعی نما و جلوه ی متفاوتی دارند.
در خانه های شمالی که آفتابگیر نیستند و نور خورشید به خانه نمی رسد استفاده از رنگ هایی که نور را منعکس نمی دهد، می تواند فضای اتاق را بی روح، دلگیر و کوچک جلوه دهد. برای همین باید از رنگ های گرم در خانه های شمالی استفاده کرد . همچنین از نورهای مصنوعی زرد باید استفاده کنید.
لامپ های دارای سایه مات، نور را به سمت پایین منعکس و در فضای اتاق تناقض ایجاد می کنند.
لوسترها و منبع های نوری که دارای سایه های نیمه شفاف هستند نور را ملایم تر منعکس میکنند و فضا را آرام تر جلوه می دهند.
رنگ های روشن باعث می شوند دیوارها بازتر و سقف ها بلندتر دیده شوند، این درحالی است که رنگ های تیزه دیوارها را رو به جلو و سقف را کوتاه جلوه میدهد و باعث میشود فضا کوچک به نظر بیاد.

انتخاب رنگ

نکته طلایی در نقاشی ساختمان و انتخاب رنگ خانه این است که «چه مدت قرار است در آن خانه ساکن باشید، اگر قصد نقل مکان یا تعمیر و بازسازی خانه را ندارید اتاق پذیرایی را به رنگ روشن و اتاق خواب ها و مکان های دیگر را به سلیقه خودتان و افراد خانواده و اگر میتوانید از مشاور نقاش ساختمان رنگ کنید»
اگر احتمال می دهید که طی یکی دوسال آینده نقل مکان خواهید کرد رنگ کردن سلیقه ای احتمال فروش خانه را دشوار خواهد کرد.
جهت انتخاب کردن رنگ مورد نظرتان باید در نظر داشته باشید که با فضا و روحیه افراد هماهنگ باشد، چون رنگ ها این قابلیت را دارند که فضای خانه آرامش بخش تر، دنج تر، کوچکتر، بزرگتر، دلباز، دلگیر و ... به نظر برسد.پس رنگ را با دقت و وسواس انتخاب کنید .

جدول روانشناسی رنگ ها:

 قرمز مزاج گرم دارد.براثر استفاده از رنگ قرمز ارتعاشات درمان کننده و تقویت کننده ای برقرار می شود.
نارنجی مزاج گرم دارد.رنگ نارنجی علامت انرژی می باشد.این رنگ از اختلاط دو رنگ قرمز و زرد حاصل می شود.
زرد رنگ زرد مزاج گرم و خشک دارد.این رنگ علامت هوش،فهم،درایت زیاد و عشق ورزی می باشد
 سبز رنگ سبز دارای ارتعاشات متعادل کننده مهمی برای سیستم عصبی می باشد.مزاج این رنگ معتدل است.
 بنفش معتدل است با گرایش به سردی. رنگ بنفش از ترکیب رنگ قرمز(مربوط به جسم) و رنگ آبی(مربوط به روح) حاصل می شود.استفاده از رنگ بنفش برای رفع بی خوابی و رفع نارسایی ذهن توصیه می شود.
 آبی مزاج خنک دارد.رنگ آبی موجب آرامش و تشعشعات صلح آمیز شده، دارای کیفیت خواب آور است.همچنین آبی فیروزه ای برای ایرانیان علامت پیروزی می باشد.انفورگرافیک از روانشناسی رنگها برای آشنایی شما با رنگ ها :

روانشناسی رنگ ها


چه نوع رنگی انتخاب کنیم

 • رنگ ها به دوسته قابل شستشو که به رنگ های روغنی معروف هستند و غیر قابل شستشو، رنگ های پلاستیکی تقسیم میشوند.
 • رنگ های روغنی را می شود شست و حل کننده آن تینر است. این نوع رنگ دارای دو حالت مات و براق به وجود دارد. جهت تضمین کیفیت مناسب، نقاشان ساختمان این دو نوع رنگ را باهم مخلوط کرده تا معایبی که هر کدام به تنهایی دارا می باشند را تا حدی رفع گردد.
 • رنگ روغنی براق دارای دوام بالاتری در رنگ ساختمان دارد و تمیز کردن آن راحت تر است. اما عیبی که دارد این است که اگر دیواری که رنگ میکنید صاف نباشد نقص آن را نشان می دهد.
 • بیشتر کاربرد رنگ روغن برای مکان هایی مثل حمام و سرویس های بهداشتی است.
 • رنگ ها پلاستیکی بویی ندارند، نقص های ساختمان را پوشش میدهند و در اصل برای پوشش سقف های اتاق ها، پذیرایی و حال مناسب است. از مزیت های دیگر این رنگ بلندتر کردن سقف و بزرگ نشان دادن خانه است.
 • حلال رنگ های پلاستیکی آب است و به همین دلیل این رنگ ها خیلی سریعتر نصبت به رنگ های روغنی خشک می شوند و با آب هم قابل پاک شدن است و این یعنی اینکه شما نمیتوانید دیوارها را تمیز کنید و این رنگ قابل شستشو نیست.
 • نوع دیگری از رنگ ها، رنگ های اکریلیک هستند که حلال آن هم آب است و بدون بو، اما با آب پاک نمی شوند و قابل شستشو هستند.
 • رنگ های اکریلیک که به آنها رنگ های روغنی بدون بو هم می گویند به صورت نیمه براق تولید می شوند.رنگ های اکریلیک دوستدار محیط زیست می باشند

محاسبه قیمت نقاشی ساختمان

طبق نرخ مصوبه اتحادیه نقاشی ساختمان کلیه خدمات نقاشی مانند: آماده سازی، بتونه کاری، زیر سازی، رنگ آمیزی دیوارها، سقف، در و پنجره شامل این خدمت می شود. اگر نقاشی ساختمان خود را به شرکت یا شخص برون سپاری کرده اید بهتر است قبل از مذاکره با شخص یا شرکتتمام موارد مهم در مورد چگونگی محاسبه قیمت نقاشی ساختمان، نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان، دستمزد نقاش ساختمان را جویا شوید.

برای بدست آوردن متراژ ساختمان و حجم کل نقاشی سقف ها و دیوار ها، متراژ خانه را در عدد 3 ضرب کنید. مثلا اگر خانه شما 100 متر است در عدد 3 ضرب کنید که میشود 300 متر سطح قابل رنگ آمیزی شما.
برای ساختمان های اداری باید متراژ ساختمان را در عدد 3/3 ضرب کنید.
برای راه پله ها باید متراژ راه پله را از عدد 4 ضرب کنید. مثلا متراژ راه پله 10 متری، ضرب در 4 می شود 40 متر سطح قابل رنگ آمیزی.
برای محاسبه قیمت دیوارها، متوسط ارتفاع دیوار از کف تا سقف، برای ساختمان های مسکونی2/8 متر است و اگر ارتفاع دیوار بلندتر باشد به مبلغ اضافه می شود.
محاسبه ظریف کار در بعضی از جاهای ساختمان مانند گچ بری های سقف و سقف کاذب که به کار بیشتری نیاز دارد و بعضی وقت ها متریال متفاوتی دارد باعث می شود که قیمت نقاشی ساختمان بیشتر میشود. و همینطور رنگ آمیزی آرک ها یا چهارچوب در و پنجره به علت نیاز داشتن به زیرسازی اولیه و بتونه کاری از عامل های تاثیر گذار بر هزینه کل نقاشی ساختمان هستند.

معیارهای یک کار نقاشی با کیفیت؟

خدمات نقاشی ساختمان نسبت به سایر خدمات ساختمانی جلوه نمایشی بیشتری از داخل ساختمان را به خود اختصاص می دهد و قیمت به نسبت پایین تری نیز از بقیه خدمات ساختمانی هم دارد. البته این پایین بودن قیمت به معنی پایین بودن کیفیت نیست. معمولا همه ی صاحبان ساختمان در مرحله نقاشی ساختمان حساسیت زیادی به خرج می دهند که این طبیعی است. البته به این نکته نیز باید توجه داشت که نقاشی ساختمان آخرین مرحله از بازسازی یا تکمیل ساختمان است و کیفیت کار نقاش ساختمان بسته به این است که زیرکاری خوب انجام شده یا نه و این نکته تاثیر مستقیمی بر کیفیت کار نقاش ساختمان دارد.
معمولا یک کار نقاشی خوب بین 7 تا 10 سال دوام دار؛ پس شما به عنوان کارفرما باید این نکته را در نظر داشته باشید و یک کار خوب از نقاش تحویل بگیرید. اگر کار نقاشی خوب نباشد شما مجبور می شوید بعد از 3 سال دوباره ساختمان خود را رنگ آمیزی کنید و این میتواند به شما احساس بدی منتقل نماید.
زمان شروع و پایان کار نقاشی ساختمان در ساختمان منزل یا محل کار بین 8 تا 15 روز زمان می برد. پس این نکته را در نظر بگیرید که یک یا دو هفته در انجام کار نقاشی ساختمان برای خود و نقاش یا نقاشان ساختمان مسئله ای ناراحت کننده پیش نیاید تا آنها کارشان را به خوبی انجام دهند و یک کار با دوام 7 تا 10 ساله به شما تحویل دهند.اگر برای کارتان حساسیت دارید حتما نقاش با تجربه و کاربلد پیدا کنید. میتوانید از دوستان یا آشنایان کمک بگیرید و کارها و سوابق او را بررسی کرده و سپس یک قرار خوب با او ببندید.

 

نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان مدرن

نقاشی ساختمان در تهران 

نقاشی ساختمان در شرق تهران

نقاشی ساختمان در شمال تهران

نقاشی ساختمان در جنوب تهران

نقاشی ساختمان در غرب تهران

نقاشی ساختمان در کرج 

نقاشی ساختمان در شهریار 

نقاشی ساختمان در قزوین 

نقاشی ساختمان در اصفهان

نقاشی ساختمان در شیراز 

نقاشی ساختمان در شمال 

نقاشی ساختمان در چالوس 

نقاشی ساختمان در نوشهر 

نقاشی ساختمان در بابل 

نقاشی ساختمان در گیلان 

نقاشی ساختمان در مازندران

نقاشی ساختمان در تبریز 

نقاشی ساختمان در همدان 

نقاشی ساختمان در قم 

نقاشی ساختمان در کاشان 

نقاشی ساختمان سمنان 

نقاشی ساختمان در یزد 

نقاشی ساختمان در کرمان 

نقاشی ساختمان در بندرعباس

نقاشی ساختمان در کیش